Zajímavosti

Charmed as Prison break (Útěk z vězení)

9. srpna 2008 v 22:50 | Lady ŠmoulinQa
Suprový videjko.Charmed ve stylu Útěku z vězení :o)LOL:D

Piper jako Valkýra

1. července 2008 v 20:46
Ahojky,další kostým,který sem našla ZDE a je super.Noo,mě se moc líbí..Prosím okomentujte

Phoebe-7x15 uvězněné duše

1. července 2008 v 20:43
Ahojky,našla sem fotečky (u zdroje↓↓) z dílu 7x15,kde má Phoebe tyto šaty:)

Dům Charmed je naprodej !

26. června 2008 v 21:37 | Lady ŠmoulinQa
Ano je to tak dům čarodějek je na prodej , čím je asi jasné ,že se další pokračování slavného seriálu neplánuje !!!!! Adresa domu :
1329 Carroll AveLos Angeles CA 90026
Jestli máte zájem je na prodej za neuvěřitelných $709 000 !!!

Kde se vysílali Charmed :)

19. června 2008 v 21:33 | Lady ŠmoulinQa
Česká republika,Slovensko,USA,Kanada,Maďarsko,Rusko,Finsko,Polsko,
Francie,Itálie,Španělsko
Venezuela,Mexiko
Švédsko,Dánsko,Německo,Rakousko,Švýcarsko,Velká Británie
zdroj - tady

jak našít Triquetru

19. června 2008 v 21:31
1.) Vtvořte si někde uprostřed bod A. Do něj zapíchněte kružítko o poměru tak asi 4 cm a vytvoříte kružnici.

Dort Charmed při oslavě 100.dílu

4. června 2008 v 20:38
Ahojky,našla jsem u JessinQy fotku dortu,který byl u oslavy stého dílu Charmed :)

Charmed v Sims

4. června 2008 v 20:35

zdroj - JessinQa

Charmed jako postavičky

4. června 2008 v 20:34 | Lady ŠmoulinQa
zdroj - JessinQa ♥

Charmed as CSI

28. května 2008 v 21:29 | Lady ŠmoulinQa
Ahojíček a pokračovala jsem ve hledání.Nyní jsem našla Charmed ve stylu Kriminálky (Miami,NY,LV,..)

Charmed as Veronica Mars styl

28. května 2008 v 21:24 | Lady ŠmoulinQa
Ahojky a mám tu další videjky - Charmed ve stylu Veroniky Mars
1.verze
2.verze (↓↓↓)

Charmed as Xena

27. května 2008 v 21:00 | Lady ŠmoulinQa
Další videjko - Charmed jako Xena

Charmed as O.C.

27. května 2008 v 20:05 | Lady ŠmoulinQa
Ahojky Lidišky u mýho milovanýho Sbénka♥ ( -_-ZDE-_- ) jsem našla suprové video↓↓↓

Ashley Tisdale v Charmed

17. května 2008 v 21:08
Ahojky a opět jsem ,,ukradla,, od Hanky.Piper další videjko.Doufám,že ti to nevadí.Uvádím zdroj,tak snad ti to neva..

Charmed as Smallvill

17. května 2008 v 21:03
Ahojky,právě jsem našla u mýho Sbénka tyhle videa.Musím je sem vložit je to suprový.Tady mám odkat Sbénka → Hanka.Piper . Videa: ↓↓

Historie Halliwellů

6. prosince 2007 v 19:29
Historie Halliwellů
Začalo to kdysi dávno, v malé kolonii na pobřeží tehdejší nové země USA.Zde žila mladá žena jménem Charlotte Warren,které bylo předpovězeno vydat se po ztezkách magie a ovlivnit tím životy svých budoucích potomků.Později zjistila že dítě které nosí bude jednou z největších a nejvíznamějších čaroidějek, které ky do té doby na světě byly.Když bylo její dítě i ona v nebezpečí tak jí na pomoc před temnými silami přispěchali tři ženy, které zachránili jí i nenarozenou Melindu.Melinda začala roku 1693 psát knihu di které zapisovala veškerá kouzla, recepty...Na obalu knihy byla značka.Známá jako triquetra-simbol značící třy ženy stojící v kruhu které čarují a jednoty tří.Později byla zrazena milencem (ďábelským zaklínačem) který ji prozradil a měšťané ji za to upálily na htranici.Mohla se pomocí schopností zachránit ale tím by ohrozila život své dcery Prudence.O tu se zatím satrali její sousedé.Na hranici vykřikla to památné prorodctví že v budoucnosti se na světě objeví tři sestry které budou nejmocnějšími čarodějkymi které kdy svět poznal.Prudence rostla a svůj druhý život uchovávala v tajnosti tak jako i Knihu Stínů své matky.Magické schopnosti se dědily z matky na dceru po celé generace.Na počátku 20. století se rodina přestěhovala do San Francisca.A tam se zabydlela ve Viktoriánském domě nad největší sílou zvanou Nexus.V domě se rodina rozvíjela a bydlely tam tři sestřenice a jedna se zamilovala do zaklínače a sestřenice ji museli zabít a proklít.Nejmladší se narodila holčička a protože se všechny tři sestřenice jmenovaly na P tak se rozhodla že založí novou tradici.Jmenovala se Penelope Johnsonová a byla taky předurčena stát se čarodějkou.Porodila dceru s Allanem Halliwellem a rozhodla se že bude pokračovat v rodinné tradici a pojmenovalal ji Patricie.Patricei se zamilovala do mladíka jménem Victor Bennet a porodila mu tři dcery a sestry a všechny pojmenovala na P.Nejštarší se jmenovala Pruedence-Prue prostřední Piper a nejmladší Phoebe.Patricii zabil vodní démon když byly sestry ještě malé a tak je vychovávala babička Penelope protože táta je opustil nedokázal se smířit s tím že jsou čarodějky.Penelope taky zemřela a sestry zůstaly sami.Phoebe se odstěhovala do New Yorku a když tam přišla o práci vrátila se do San Francisca.Piper ji přivítala s otevřenou náručí ale Prue se nejdříve moc mile nechovala.Phoebe spustila ještě tento večer nepřetržitelný kolotoč a začala tím že v podkroví našla knihu stínů a vyřkla kouzlo na vyvolání schopností a Moci tří.

San Francisco

6. prosince 2007 v 19:28

San Francisco

První objevování oblasti zálivu Evropany začalo v 1542 a vrcholilo v roce 1775 mapováním celé oblasti, ovšem první usedlíci byli podstatně staršího data. Vesměs původní obyvatelé amerického kontinentu, předchůdci pozdějších cestovatelů ze Španělska a Portugalska, se usadili v okolí zálivu a později byli známí jako Ohlone people - což znamená v jazyce indiánského kmene Miwok západní lidé. V roce 1769 objevil seržant Jose Ortega přístupovou cestu do zálivu (La Boca del Puerto) a v roce 1776 se datuje konec předevropského osídlení této oblasti, jinými slovy, podařilo se zabrat a ovládnout území, což proti skoro bezbranným domorodcům nebyl zas takový problém. Ostatně, je všeobecně znám osud většiny Indiánů, původních to obyvatel Severní Ameriky. Tak začala nová epocha v dějinách západního pobřeží především díky španělským dobyvatelům a proto také na pozůstatky jejich existence narazíte poměrně často, hlavně v architektuře. Roku 1869 přijel do San Francisca vůbec první vlak a v roce 1870 se stalo desátým největším městem v USA.
V poměrně rušné historii, která je poznamenána zlatou horečkou, demonstracemi a děním okolo 2.světové války, jsou důležitá také dvě data: roku 1906 došlo k prvnímu velkému zemětřesení a následnému zničujícímu požáru a celkem nedávno, 17.října 1989, k dalšímu, které dosáhlo 7.1 Richterovy stupnice. Není se čemu divit, protože velká část Kalifornie je geologicky velmi nestálá oblast a záchvěvy půdy jsou tu celkem běžné, což koneckonců dokazuje loňské velké zemětřesení s epicentrem na polovině cesty ze San Francisca do Los Angeles. Své místo má také období tzv.beatnické generace v 50.-60. letech, které hodně ovlivnilo život a budoucnost města. Bohužel, některé protagonisty tehdejší free populace můžeme dnes potkat na ulici, kde žebrají a jsou z nich homeless. V San Frenciscu bylo také natočeno spousta filmů např. Skála, Svatby podle Marry a nebo také úspěšný seriál Čarodějky. Ve filmech se často zapojoval i most Golden Gate.

Golden Gate

6. prosince 2007 v 19:17
Golden Gate
Bezesporu nejdůležitější dominanta San Francisca se stala okamžitě největší turistickou atrakcí, i když by se zdálo, že není důvod. Američani jsou na toto každopádně precizně provedené dílo právem hrdí. Stavba začala 5.ledna 1933 a most byl uveden do provozu pro chodce 27. května 1937. Druhý den pak přejelo na druhou stranu první auto. S prvním projektem přišel Joseph B. Strauss, ale nesetkal se pochopením. Další polínko si přiložil inženýr Leon S. Moisseiff, který přišel s nápadem postavit konstrukci, která by spojovala oba břehy bez podpěrných věží. Poté se do věci vložil architekt Irwing F. Morrow se svojí ženou a plány začaly dostávat konkrétní podobu. Jejich zásluhou je také dodnes most postaven ve stylu Art Deco. A tak je dnes ukotven na lanech a dvou věžích na každém břehu zálivu, což byla tehdy první stavba tohoto druhu vůbec. Byl od začátku natírán Mezinárodní oranžovou s tím, že v případě potřeby armády ve výjimečné situaci, může být přemalován na černo, nebo se žlutými pruhy, kvůli dobré viditelnosti z oceánu. Most natírá průběžně 38 lidí a dalších 17 odstraňuje korozi.
Z bezpečnostních důvodů byly na obou březích v období 2. sv. války postaveny bunkry na ochranu jak mostu a města, tak i celého zálivu, ze kterého denně vyjíždějí obrovské zaoceánské lodě s nákladem do celého světa a naopak. Dnes je z těchto obranných tvrzí jen atrakce pro davy japonských turistů, kteří se na nich donekonečna fotí se siluetou mostu a downtown v pozadí. Ovšem je pravda, že pokud se vypravíte po Bunker road až na vrcholek Fort Barry, otevře se vám nádherné panorama celého zálivu jak na dlani a je to asi nejlepší místo na focení GGB.Mohutné červenohnědé věže mostu Golden Gate (Zlatá brána) jsou viditelné-nejčastěji v mlžném oparu, ale i za jasného dne-široko daleko v okolí San Franciska.Tento most je pokládán za jeden z nejkrásnějších na světě a pohled na něj nás naplňuje hrdostí nad schopnostmi lidského ducha i lidských rukou.Byl postaven za pouhé čtyři roky, překlenuje vstup do sanfranciského zálivu a spojuje město se severní Kalifornií. Když byl v roce 1937 otevřen, mohli jít tamější lodní trajekty do výslužby. Stavba je zavěšena na dvou lanech o průměru 94 cm.Vzdálenost mezi dvěma věžemi je 1280 m a stále patří k největším na světě.Také mostní věže dodnes drží se svými 227 m výšky světových primátů. Pěšky přejdeme most za slabou půlhodinku.

Bylinka

18. října 2007 v 18:17

Magické bylinky

Charmed perličky

12. října 2007 v 17:58
Perličky ze seriálu Charmed
 
 

Reklama